Siti srušio Arsenal u Londonu posle 38 godina!

Premijer liga

Siti je ostvario prvi trijumf u gostima kod Arsenala još od davne 1975. godine

LONDON -Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na gostovanju ekipu Arsenala rezultatom 2:0, u derbiju 22. kolu engleske Premijer lige.

Detalj iz desetog minuta, kada je iskuljučen Košijelni, odredio je dalji tok utakmice. Siti je golovima Milnera i Džeka rešio pitanje pobednika već u prvom delu meča.

Arsenal je od desetog minuta meča morao da igra sa desetoricom, jer je Košijelni u kaznenom prostoru srušio Edina Džeka i zaradio crveni karton.Građani su propustili veliku priliku da povedu sa bele tačke. Loptu je uzeo Džeko, šutirao, međutim, odlični golman Šćešni uspeo je da odbrani penal uz pomoć stative.Arsen Venger je odmah reagovao i umesto Čemberlena u igru uveo Mertesakera, ali gostima ipak nije trebalo puno vremena da materijalizuju brojčanu prednost na terenu.Tevez je poslao odličnu loptu do Džejmsa Milnera, kome nije bilo teško da sprovede loptu u mrežu Arsenala.U 31. minutu Arsenal je udvostručio prednost preko Edina Džeka koji se iskupio za promašeni penal. Reprezentativac Bosne je iskoristio jedan odbitak i prosledio loptu u mrežu.U drugom delu meča Siti je nastavio da kontroliše stvari na terenu. U 49. minutu Džeko je propustio odličnu priliku za gol.

U 75. minutu Kompani sa dve noge faulira Vilšira i dobija direktan crveni karton. Činilo se da bi taj detalj mogao da probudi ekipu Arsena Vengera.

Najbolju priliku za gol domaći fudbaleri su imali u samom finišu utakmice, kada je šut Volkota u poslednjem momentu sa gol linije skinuo Leskot.

Rezultati:Nedelja:Mančester junajted - Liverpul 2:1(Van Persi 19, Vidić 54. - Staridž 57.)Arsenal - Mančester siti 0:2(Milner 21, Džeko 32.)SubotaKPR - Totenhem 0:0Aston - Vila - Sautempton 0:1(Lambert 35. p.)Everton - Svonsi 0:0Fulam - Vigan 1:1(Karagunis 22. - Di Santo 71.)Norič - Njukasl 0:0Reding - VBA 3:2(Kebe 82, Le Fondre 88.p, Pogrebnjak 90. - Lukaku 19, 69.)Stouk - Čelsi 0:4(Valter 45+1. ag, 63. ag, Lampard 66.p, Azar 73.)Sanderlend - Vest Hem 3:0(Larson 12, Džonson 47, MekKlin 74.)Tabela:

1. Junajted 22 18 1 3 56:29 55
2. Mančester siti 22 14 6 2 43:19 48
3. Čelsi 21 12 5 4 43:19 41
4. Totenhem 22 12 4 6 39:27 40
5. Everton 22 9 10 3 35:26 37
6. Arsenal 21 9 7 5 40:24 34
7. VBA 22 10 3 9 31:30 33
8. Liverpul 22 8 7 7 35:28 31