TADIĆ VODIO AJAKS DO VELIKE POBEDE U DANSKOJ! Liverpul DEMOLIRAO Atalantu u Bergamu, Realu pripao derbi dana protiv Intera! VIDEO

liga šampiona

Odigrane su sve utakmice 3. kola prvog dana Lige šampiona.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Olimpijakos sa 3:0, u utakmici trećeg kola Grupe C u Ligi šampiona.Mančester siti je poveo u 12. minutu golom Ferana Toresa na dodavanje Kevina De Brujnea, a dva gola prednosti doneo je Gabrijel Žezus golom u 81. minutu. Konačan rezultat postavio je Žoao Kanselo golom u 90. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi, fudbaleri Porta pobedili su kao domaćini Marsej sa 3:0.

Porto je poveo u četvrtom minutu golom Muse Marege, a dva gola prednosti ekipi je doneo Serhio Oliveira iz penala u 28. minutu. Treći gol postigao je Marulanda Fernando Luis Dijas u 69. minutu.

Marsej je u 10. minutu imao dobru priliku za gol, ali je Dimitri Paje promašio penal.

Na tabeli Grupe C, Siti je prvi na tabeli sa svih devet bodova, sledi ga Porto sa šest bodova, treći je Olimpijakos sa tri boda, dok je Marsej bez bodova.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras na gostujućem terenu Salcburg sa 6:2, u utakmici trećeg kola Grupe A u Ligi šampiona.Salcburg je poveo u četvrtom minutu golom Mergima Beriše, a Bajern je izjednačio iz penala u 21. minutu, kada je strelac bio Robert Levandovski. Aktuelni evropski prvak poveo je u 44. minutu autogolom Rasmusa Kristensena, a izjednačio je Masaja Okugava u 66. minutu.

Novo vodjstvo nemačkoj ekipi doneo je Žerom Boateng pogotkom u 79. minutu, a zatim je strelac bio Leroj Sane u 83. minutu. Peti gol postigao je Levandovski u 88. minutu, svojim drugim golom na meču, a konačan rezultat postavio je Lukas Ernandes golom u drugom minutu nadoknade vremena.

U toj grupi ranije danas Lokomotiva iz Moskve odigrala je nerešeno 1:1 protiv Atletiko Madrida.

Bajern je prvi na tabeli u Grupi A sa svih devet bodova, Atletiko je drugi sa četiri boda, Lokomotiva ima dva boda, dok je Salcburg osvojio bod.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu Inter sa 3:2, u utakmici trećeg kola Grupe B u Ligi šampiona.Real je poveo u 25. minutu golom Karima Benzeme, a prednost je udvostručio Serhio Ramos u 33. minutu. To je bio njegov 100. gol za Real Madrid. ; Inter je smanjio zaostatak u 35. minutu pogotkom Lautara Martinesa, a izjednačio je Ivan Perišić pogotkom u 68. minutu.

Pobedu Realu doneo je Rodrigo golom u 80. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi ranije danas Borusija iz Menhengladbaha pobedila je na gostovanju Šahtjor sa 6:0.

Na tabeli Grupe B prva je Borusija iz Menhengladbaha sa pet bodova, a drugi je Šahtjor sa četiri, koliko ima i trećeplasirani Real. Inter je poslednji na tabeli bez pobede, sa dva boda.

Fudbaleri Ajaksa pobedili su večeras na gostujućem terenu danski Mitjiland sa 2:1, u utakmici trećeg kola Grupe D u Ligi šampiona.Ajaks je poveo već u prvom minutu golom Antonija, na asistenciju Dušana Tadića, a srpski fudbaler udvostručio je prednost pogotkom u 13. minutu. Jedini gol za domaći tim postigao je Anders Drejer u 18. minutu.

U 65. minutu zbog ofsajda poništen je gol igrača Ajaksa Antonija.

U drugoj utakmici u toj grupi, fudbaleri Liverpula pobedili su na gostujućem terenu Atalantu sa 5:0.

Trostrusruki strelac bio je Diogo Žota, koji je postigao golove u 16. minutu i 33. i 54. minutu. Golove su postigli još Mohamed Salah u 47. minutu i Sadio Mane u 49. minutu.

Na tabeli Grupe D Liverpul je prvi sa svih devet bodova, Ajaks i Atalanta imaju po četiri boda, dok je Mitjiland četvrti na tabeli bez bodova.

Kraj utakmica.

92. minut - Bajern postiže i šesti pogodak na meču.

90. minut - Kanselo postiže treći pogodak za Siti.

88. minut - Levandovski postiže peti pogodak za Bajern.

83. miunt - Liroj Sane uvećava prednost Bajerna u Austriji.

81. minut - Žezus duplira prednos Sitija protiv Olimpijakosa.

80. minut - Rodrigo vraća prednost Realu protiv Intera u Madridu.

79. minut - Boateng ponovo vraća prednost Bajernu u Austiji.

69. minut - Luis Diaz donosi čak tri gola više za Porto.

68. minut - Okugava je postigao gol za svoj Salzburg protiv Bajerna.

68. minut - Perišić izjednačio rezultat u Madridu.

54. minut - Žota je postigao treći pogodak večeras, a peti za Liverpul u Bergamu.

49. minut - Mane je pogodio samo dva minuta nakon Salaha. Atalanta ne liči na sebe.

47. minut - Salah donosi čak tri gola prednosti Liverpulu u Bergamu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na utakmicama.

45. minut - Okončano je prvo poluvreme na utakmicama.

44. minut - Bajer je potpuno preokretnuo rezultat autogolom Kristensena.

35. minut - Lautaro Martiner pogaza za Inter i smanjuje zaostatak svoje ekipe u Madridu.

34. minut - Žota je još jednom pogodio za Liverpul.

32. minut - Ramos je duplirao prednost Reala protiv Intera.

27. minut - Sergio Oliveira duplira prednost Porta protv Marseja.

25. minut - Benzema donosi prednost Realu protiv Intera u Madridu.

21. minut - Bajern je izjednačio golom Levandovskog sa penala.

18. minut - Drejer smanjuje zaostatak Midtjelanda protiv Ajaksa.

17. minut - Liverpul vodi u Italiji golom Žote.

12. minut - I Siti na svom terenu vodi protiv Olimpijakosa golom Toresa.

13. minut - Ajaks već ima dva gola više u Danskoj. Gol je postigao Dušan Tadić.

10. minut - Paje je promašio penal u Portugaliji.

4. minut - Dva pogotka pala su u ovom minutu. Salzburg vodi protiv Bajerna iz Minhena, kao i Porto na svom terenu protiv Marseja.

1. minut - Ajaks je poveo u Danskoj nakon samo nekoliko sekundi od prvog sudijskog zvižduka.

1. minut - Počele su utakmice u terminu od 21 čas.

REZULTATI MEČEVA:

Lokomotiva - Atletiko Madrid 1:1,

Šahtjor - Borusija Menhengladbah 0:6.

Fudbaleri Lokomotive iz Moskve odigrali su večeras na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Atletiko Madrida, u utakmici trećeg kola Grupe A u Ligi šampiona.Atletiko je poveo u 18. minutu golom Hosea Marije Himenesa, a bod domaćima doneo je Anton Mirančuk golom iz penala u 25. minutu.

Posle tri kola Atletiko ima četiri boda, a Lokomotiva, koju sa klupe predvodi srpski trener Marko Nikolić, ima dva boda, iz dva remija.

U drugoj utakmici u toj grupi Salcburg večeras dočekuje aktuelnog šampiona Evrope Bajern iz Minhena.

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su večeras u Kijevu domaći Šahtjor sa 6:0, u utakmici trećeg kola Grupe B u Ligi šampiona.

Nemačka ekipa je povela golom Alasana Plee u osmom minutu, a u 17. minutu autogol je postigao Valerij Bondar.

Tri gola prednosti nemačkoj ekipi Plea je doneo u 26. minutu, a na samom kraju prvog poluvremena, u 44. minutu gol je postigao Rami Bensebajni.

U drugom poluvremenu ekipa iz Menhengladbaha postigla je još dva gola, prvo je strelac bio Lars Štindl u 65. minutu, da bi u 78. minutu Plea postigao svoj treći gol na utakmici i postavio konačan rezultat.

Borusija je trenutno prva na tabeli Grupe B sa pet bodova, dok Šahjtor ima četiri boda i nalazi se na drugom mestu.

U toj grupi večeras igraju Real Madrid i Inter.

Hit scena večeras iz Moskve.

Okončane su prve dve utakmice 3. kola grupne faze Lige šampiona.

1 / 4 Foto: EPA/Sergey Dolzhenko

79. minut - GOOOOOOOOOL! Treći gol Plee na meču, a šesti za Nemce.

65. minut - GOOOOOOOOOOL! Stindl postiže peti pogodak za Menhengladbah.

46. minut - Počela su druga poluvremena na utakmicama u terminu od 18.55

45. minut - Okončana su poluvremena na obe utakmice.

44. minut - Bensebaini postiže četvrti pogodak za Menhengladbah u Ukrajini.

26. minut - GOOOOOOOL - Menhengladbah GAZI Šahtjor, drugi pogodak Plee na meču.

25. minut - GOOOOOOOOL - Lokomotiva je uspela da izjednači preko Mirančuka.

18. minut - Atletiko vodi u Moskvi golom Himeneza.

17. minut - Šahtjor već ima dva gola zaostatka u Ukrajini protiv Mehengladbaha.

8. minut - GOOOOOOOL! Plea donosi prednost Mehengladbahu u Ukrajini!

1. minut - Utakmice u Moskvi i Ukrajini su počele.

U terminu od 18.55 tekstualno ćemo pratiti utakmice Lokomotiva – Atletiko Madrid i Šahtjor – Borusija Menhengladbah.

U centru pažnje biće meč "lokosa" Marka Nikolića i Atletika, temperamentnog stručnjaka Dijega Simeonea, u okviru A grupe.

Nikolićev tim dobro se pokazao u dva kola remijem u Salcburgu (2:2) i pristojnim porazom od Bajerna (2:1), koji je deklasirao Atletiko u prvom kolu u Minhenu (4:0).

U startnoj postavi za domaćina je nekadašnji srpski reprezentativac Slobodan Rajković.